CZYM JEST PORADNICTWO?
W drodze ku swemu spełnieniu potrzeba niekiedy swobodnej rozmowy, której głębia odsłoni sens oraz motywację podejmowanych działań. Nie zawsze łatwo jest spojrzeć na samego siebie z dystansu, by możliwie jak najobiektywniej rozważyć własne postawy i cele. Poradnictwo jest formą pomocową ukierunkowaną na rozwój kompetencji życiowych oraz próbą wsparcia w odnalezieniu siebie i własnego miejsca w świecie. Moja praktyka gabinetowa dobitnie pokazała mi, iż to właśnie wspólne kontemplowanie wartości oraz zasad rzeczywistości przybliża nas do szczęścia – bez nadwyżki lęków oraz niepotrzebnych zmartwień.
TO NIE PSYCHOTERAPIA
Poradnictwo nie jest psychoterapią. Pomimo swojego doświadczenia w prowadzeniu procesów psychoterapeutycznych oraz ukończenia licznych szkoleń w tym zakresie nie podejmuję się leczenia zaburzeń psychicznych. Wynika to z mojej osobistej decyzji, podyktowanej chęcią ścisłego wyspecjalizowania się w dziedzinie sobie najbliższej – poradnictwu właśnie. Nie oznacza to jednak, iż nie korzystam z elementów psychoterapeutycznych. Ciężko bowiem wyobrazić sobie poradnictwo bez odrobiny interwencji terapeutycznych, jak i psychoterapii całkowicie pozbawionej poradnictwa. Może wydarzyć się, że osoba zgłaszająca się do mnie zostanie oddelegowana do specjalisty psychoterapeuty, jeśli zauważę potrzebę bardziej ustrukturowanej pracy.
MOJE PODEJŚCIE
Zaangażowany w maksymalizowanie jakości swojej pracy, sięgnąłem nie tylko po współczesne nurty coachingu i psychoterapii, lecz także po dawne dziedziny myśli intelektualnej.
Stąd moje częste odniesienia do filozofii egzystencjalnej, buddyjskiej czy choćby hellenistycznej. Zagadnienia "humanistyczne" uzupełniam zdumiewającymi odkryciami o tym, jak funkcjonuje nasz mózg. Jednocześnie to dla mnie ważne, aby w gąszczu rozlicznych teorii oraz podejść, wyodrębnić te, które charakteryzują się największą praktycznością.
Nie wyciągam na siłę i nie prowadzę spotkania za klienta, gdyż wiem, że odbierałbym tym osobistą odpowiedzialność, niezbędną do uzyskania kontroli nad życiem. Zależy mi, aby moi klienci kończyli spotkanie z nową refleksją o ich własnym życiu, inspirując do ewentualnych zmian i pobudzając radość z już zrealizowanych osiągnięć.
JAK WYGLĄDA SPOTKANIE?
Spotkania odbywają się stacjonarnie albo za pośrednictwem Internetu. W trakcie przysłuchuję się wprowadzanym wątkom przez klienta, zadaję pytania oraz dzielę się refleksjami. Sesja trwa 50-55 minut.
Kieruję się zasadą, wedle której jeśli klient pod koniec pierwszego spotkania uzna je za bezwartościowe lub gdy od razu dostrzegę potrzebę pracy psychoterapeutycznej zamiast poradniczej, opłata za sesję nie jest wymagana.
CENA SPOTKANIA TO 180 zł
Osobiste rozmowy o tym, jak sprawić, aby życie cieszyło bardziej.
62-100 Wągrowiec
Kościuszki 30 (parter)